Get Adobe Flash player

آخرین اخبار

نرم افزار حسابداری گلخانه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه با دفتر انجمن تمااس بگیرد.

جهت دانلود نسخه نمایشی کلیک کنید

نکته: جهت کار با نسخه نمایشی در قسمت نام کربری و کلمه عبور عدد 1 را تایپ کنید.

اتحادیه گل و گیاه

اتحادیه شرکت های تعاونی تولید کنندگان گل و گیاه، بذر و نهال مشهد و حومه

 

 

گلسرای شقایق شاندیز

بازرگانی پرتوی

آرتا توسعه راتا

دنیای دانه های سبز

تولیدات گل شقایق

گل گندم جوین

گل اردیبهشت

مونیز

تعاونی گلیاران

نهالستان زمانیان گوارشکی

پریسان

شرکت کشاورزی آزرنگ

گل و گیاه کیان

گلدان ثامن

گلکاران شرق

گل و گیاه کاخ

گل و گیاه راستین

گل آزالیا

کاج کله قندی                                                                                                                    تاریخ بازیابی 93/9/12

Pinus Patulai

 

*بازدید کننده محترم,شما می توانید جهت سفارش کالا یا کسب اطلاعات بیشتر از طریف سامانه پیامک انجمن 10009156893884 یا تلفن تماس 7684427 واحد بازرگانی سرکار خانم خلیلی تماس حاصل فرمایید.                                             

شماره

تولیدکننده

موجودی انبار

سن گیاه

توضیحات

1

امین فرهنگ

500

سطل نیمه زباله

 

2

ء

500

سطل10

 

3

محمد شرف زاده سر آسیا

2000

ریشه ای

 

4

مهرشاد مدی

1000

سطل4و7

 

5

مجتبی مولائی سر آسیا

500

 

 

6

حمید پور علی مال آباد

5000

 

ریشه ای

7

حسن حسن زاده بقال

10

 

 

8

ابوالفضل شهیدی

 

 

 

 

 

بخش فرهنگی

 

میلاد یازدهمین حجت خداوند، پیام آور آیینه و نور را بر فرزند بزرگوارشون آقا امام زمان (عج) و رهروان صدیقش تبریک عرض می نماییم.

 

 

 

 

پیشوای  یازدهم شیعیان، حضرت امام حسن عسكری(ع) طبق قول مشهور در هشتم ماه ربیع الثانی سال 232 هجری در شهر مدینه دیده به جهان گشود.  پدر بزرگوار ایشان امام هادی(ع،) امام دهم شیعیان، و مادر بزرگوار آن حضرت که از برترین زنان عصر خود و از بانوان با عصمت و در نهایت عفت و پارسایی و پاكیزگی بود، نامش سلیل، حدیث، حدیثه، سوسن و عسفان بوده است.

 

گزیده ای از فعالیت­های فرهنگی و علمی:

در دوران امام یازدهم، یعنی نیمه اول قرن سوم هجری، فرقه­ها و مذاهب مختلفی در درون جامعه اسلامی شكل گرفته بود. عالمان این مذاهب درصدد گسترش عقاید باطل و انحرافی خویش بودند. امام حسن عسكری(ع) علاوه بر مبارزات سیاسی كه عمدتاً به صورت پنهان و در قالب سیستم پنهانی وكالت دنبال می‌شد، با این فرقه‌های منحرف نیز برخورد داشت، انحرافات آن‌ها را بیان می‌كرد و شیعیان را از افتادن در دام آنان نجات می‌داد. از جمله این فرقه­ها انحرافی می‌توان به غالیان، صوفیان مفوضه، واقفیه، معتزله، ثنویه و جاعلان حدیث اشاره كرد. ما در این بخش به صورت بسیار مختصری به ذكر پاره‌ای از این گروه‌ها می‌پردازیم.

 

1) برخورد با غالیان: امام حسن عسكری(ع) در خصوص سخنان انحرافی غالیان كه گاهی ائمه را در حد الوهیت بالا می‌بردند و با افكار غلو آمیز خویش مسلمانان را منحرف می‌كردند، می‌فرمودند:
 
«این سخنان از دین ما نیست از آن‌ها دوری كنید».

  

2) برخورد با صوفیان: آن حضرت در حدیثی به عقاید انحرافی صوفیه اشاره فرمودند و شیعیان را از رفت و آمد با آن‌ها بر حذر داشتند.

  

3) برخورد با مفوضه: آن حضرت در خصوص مفوضه که معتقد بودند خداوند، پيامبر(ص) را خلق كرد و سپس امر آفرينش را به او يا ائمه واگذار كرد، می­فرمودند:
«آن‌ها دروغ می‌گویند ... قلوب ما ظرف مشیت الهی است. هرگاه خدا خواست ما هم می‌خواهیم».

  

 4) برخورد با واقفیه: امام حسن(ع)، واقفیه كه در يكي از ائمه توقف مي‌كردند و امامان پس از وي را قبول نداشتند، را نیز نكوهش می­كردند و از آن‌ها بیزاری جستند. در روایتی، حضرت فرمودند:

 

 «كسی كه امامت آخرین ما را انكار نماید،گویی امامت نخستین ما را انكار كرده است».

 

برخورد با عالم نماها: در زمان امام حسن عسكری(ع) فردی از فرقه معتزله به نام اسحاق كندی كتابی تحت عنوان "تناقض القرآن" نوشت. امام حسن عسكری(ع)، به یكی از شاگردان اسحاق كندی دلیل و برهانی قاطع القاء كرد تا به اسحاق كندی برساند. اسحاق كندی پس از عجز در مقابل برهان امام(ع) كتاب خویش را سوزاند.

 

 برخورد با ثنویه: امام حسن عسكری(ع) در مورد ثنویه كه قائل بودند نور و ظلمت دو چیز ازلی و قدیم هستند، به گونه‌ای برخورد كردند كه گویا فرد ثنوی مورد رحمت الهی واقع نمی‌شود. فردی نامه‌ای، محضر امام(ع) فرستاد و از آن حضرت  درخواست كرد كه برای پدر و مادرش دعا كند. در حالی كه مادرش مؤمنه بود و پدرش ثنوی حضرت در جواب نوشت خداوند مادرت را مورد رحمت قرار دهد.
 

شاگردپروری

هرچند به علت محدودیت عصر زندگی امام و خفقان حاکم بر جامعه آن روز، شمار یاران و شاگردان ویژه امام عسکری(ع) بسیار نیست، اما همان افرادی که از فیض محضر امام برخوردار شده اند از زمره بزرگ مردان الهی و علمای پارسا و بعضاً از نواب خاص امام عصر(عج) به شمار می روند که به معرفی چند نمونه بسنده می کنیم:

احمد بن اسحاق اشعری قمی

فضل بن شاذان نیشابوری

عثمان بن سعید عمری

 

آماده سازی شیعیان برای امامت و غیبت امام زمان(عج)

عادات مردم به ادراکات حسی و پذیرفتن مسائل ملموس و طبیعی، آمادگی آنان را برای پذیرفتن امامت یک امام دور از نظرها، که آمیخته به نوعی «غیبت» است، مشکل می سازد. بنابراین، یک مرتبه نمی توان امت را با غیبت امام مواجه ساخت، بلکه امام حسن عسکری(ع) باید کم کم به زمینه سازی می پرداخت و ابتدا خواص و یاران حضرت در جریان تولد مهدی موعود(عج) قرار گیرند تا مسئولیت خود را در قبال امام اینده خود بدانند و عوام را نیز آماده سازند. از طرف دیگر، تماس مستقیم شیعیان با خود آن حضرت روز به روز محدودتر و کمتر می شد، به طوری که حتی در خود شهر سامرا به مراجعات و مسائل شیعیان از طریق نامه یا توسط نمایندگان خویش پاسخ می داد و بدین ترتیب آنان را برای تحمل اوضاع و شرایط و تکالیف عصر غیبت و ارتباط غیر مستقیم با امام آماده می ساخت.

پیشگویی غیبت مهدی(عج)

یکی از یاران خاص و گران قدر امام حسن عسکری(ع) بود؛ نگران امام پس از امام حسن عسکری(ع) بود. در فکر مطرح کردن یا نکردن سؤالش بود که امام با مهربانی به وی فرمود: «ای احمد بن اسحاق! خداوند از زمانی که آدم را آفریده تا روز رستاخیز، هرگز زمین را از «حجت» خالی نگذاشته و نمی گذارد. خداوند از برکت وجود حجت خود در زمین، بلا را از مردم جهان دفع می کند و باران می فرستد و برکات نهفته در دل زمین را آشکار می سازد».

احمد بن اسحاق گفت: پیشوا و امام بعد از شما کیست؟

حضرت به سرعت برخاست و به اتاق دیگر رفت و طولی نکشید که برگشت، درحالی که پسر بچه ای را که حدود سه سال داشت و رخسارش همچون ماه شب چهارده می درخشید به دوش گرفته بود و فرمود: «اگر پیش خدا و امامان محترم نبودی، این پسرم را به تو نشان نمی دادم. او هم نام و هم کنیه رسول خداست، زمین را پر از عدل و داد می کند چنان که از ظلم و جور پر شده بود... . او غیبتی خواهد داشت (که بر اثر طولانی بودن آن) بسیاری به شک خواهند افتاد و تنها کسانی که خداوند آنان را در اعتقاد به امامت او ثابت نگه داشته و توفیق دعا جهت تعجیل قیام و ظهور او می بخشد، از گمراهی نجات می یابند... .

 

چراغ راه از زبان دیگران

شکوه عظمت و بلندای بی مانند وجود والای امام عسکری(ع) تحسین همه ژر ف اندیشان و شگرفی همه عالمان حقیقت جو را برانگیخته است. علی بن محمد مالکی مشهور به ابن صبّاغ که از دانشمندان بزرگ اسلامی است، امام عسکری(ع) را این چنین می ستاید:

«یکتا و یگانه عصر خود بود و کسی را یارای برابری با او نبود. اگر بزرگان زمان قصیده و شعری بلند باشند، او شاه بیت آن قصیده است و اگر آنان چونان گوهرهای گردن آویزی باشند، او درّ یتیم و مروارید یکتای میانه آن به شمار می رود.

او بر مرکب دانش نشسته و گره ها و مشکلات آن را یکایک می گشاید. با نظر صائب خود حقایق را آشکار می کند و با اندیشه نیرومند و دشواریاب، دقایق فکر را عیان می سازد».

امام حسن عسکری(ع)، معدن فضیلت و وارستگی

عظمت معنوی و فروغ کمالات حضرت امام حسن عسکری(ع) دوست و دشمن را چنان تحت تأثیر قرار می داد که ناگزیر در برابر ایشان سر تعظیم فرود می آوردند و زبان به مدح و ستایش آن بزرگوار می گشودند.

عبیدالله بن خاقان از درباریان و رجال مهم حکومت عباسی و پسرش احمد، متصدی و مأمور اخذ مالیات بود و از ناصبیان (دشمنان امامان) شمرده می شد. حسن بن محمد اشعری و محمد بن یحیی و دیگران آورده اند که روزی در مجلس او سخن از علویان و عقایدشان به میان آمد. احمد گفت:

من در سامرا کسی از علویان را از نظر روش و وقار و عفت و نجابت و فضیلت و عظمت در میان خانواده خویش و تمامی بنی هاشم مانند حسن بن علی بن محمد (امام عسکری) ندیدم.

و در جای دیگر عبیدالله بن خاقان درباره شخصیت ملکوتی حضرت چنین می گوید: اگر خلافت از دست خلفای بنی عباس بیرون رود، کسی از بنی هاشم جز او سزاوار آن نیست، و این به سبب فضیلت و عفت و زهد و عبادت و اخلاق نیکو و شایستگی اوست. پدر او نیز بزرگوار و بافضیلت بود.

 

زهد و عبادت امام حسن عسکری(ع)

ابوهاشم جعفری از اصحاب نزدیک امام: «خدمت امام حسن(ع) شرفیاب شدم، امام مشغول نوشتن چیزی بود، وقت نماز فرارسید. امام نوشته را کنار گذاشت و به نماز ایستاد».

صالح بن وصیف، زندانبان امام عسکری(ع):

«من درباره کسی که تمام اوقات خود را به عبادت می گذراند، چه بگویم؟ وقتی ما به او نگاه می کنیم، لرزه سرتاپای ما را فرا می گیرد و عنان اختیار خود را از دست می دهیم».

 

فرازی از زیارت نامه حضرت امام حسن عسکری(ع)

 

درود بر تو ای سرورم، ابا محمد، آن راهنمای راه یافته!

سلام بر تو ای عصمت و نگهبان پرهیزکاران!

سلام بر تو ای امام رستگاران!

درود بر تو ای اساس اهل ایمان!

درود بر تو ای خزینه دار علم وصی رسول خدا(ص)!

درود بر تو ای گویا به کتاب خدا!

درود بر تو ای حجت حجت های الهی!

درود بر تو ای کشتی بردباری!

درود بر تو ای پدر امام منتظَر که عیان است برای خردمند حجت او!

و معرفت او به یقین ثابت و مبرهن است!

آن که در پرده است از دیده ستمکاران!

و نهان است از دولت و حکومت فاسقان!

 

ثبت نام / ورود

ارزیابی فعالیت انجمن

فعالیت انجمن

بازدیدکنندگان از سایت

امروز10
دیروز85
این ماه2190
مجموع65385

Thu 29 Jan 2015 05:16 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا

آب و هوای مشهد

SP_WEATHER_

°C

SP_WEATHER_
Thursday
am SP_WEATHER_CLOUDS pm Sunday
5 °F / 14 °F
Friday
Partly Cloudy
3 °F / 16 °F
Saturday
pm Rain
2 °F / 13 °F

اوقات شرعی به افق مشهد